مقالات

5 دلیل خرید واترجت صنعتی برای صنایع مختلف

واترجت صنعتی شستشوی مبدل

واترجت صنعتی یا جت واش صنعتی یکی از بهترین دستگاه‌هایی است که امروز برای تمیزکردن سطوح مختلف در کارخانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از جت واش صنعتی می‌تواند با مزایای زیادی ‌همراه باشد و به همین دلیل، در این روزها کاربردهای گوناگونی دارد.

در این مقاله قصد داریم علاوه‌بر بررسی کاربردهای مختلف دستگاه‌های شوینده فشار قوی، به معرفی مزایای استفاده از چنین محصولاتی بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید تا 5 دلیل عمده به‎کارگیری واترجت‌ها را در صنایع گوناگون بررسی کنیم.

دلایل عمده استفاده از واترجت صنعتی

جت واش صنعتی با توجه به امکاناتی که دارد، می‌تواند آب را از منبع بگیرد و با فشار بسیار بالا خارج کند. فشار بالای آب با سست‌کردن اتصال ذرات آلاینده و سطوح، می‌تواند برای شست‌وشو در کارخانه‌های مختلف به‌کار گرفته شود.

امروز انواع دستگاه‌های واترجت به بازار عرضه شده که هرکدام از تکنولوژی منحصر‌به‎فردی برخوردار است. دقت داشته باشید، براساس فناوری به‌کاررفته در هر یک، در این روزها از آن‌ها برای کاربردهای مختلفی استفاده می‌شود. در ادامه دلایل عمده استفاده از واترجت‌ها را بررسی کرده‌ایم.

کاهش هزینه در کارخانه‌های مختلف با استفاده از واترجت صنعتی

در گذشته برای تمیزکردن سطوح و تجهیزات مختلف در کارخانه‌ها، به‌روش‌های سنتی اقدام می‌شد. استفاده از روش‌های سنتی و نیروی انسانی با معایب زیادی همراه بود. اولین عیب آن، هزینه بسیار بالا برای استخدام و به‌کارگیری نیروی انسانی بود.

با توجه به وسعت زیاد مساحت کارخانه‌ها، نیاز بود چندین نیروی انسانی برای تمیزکردن تجهیزات استخدام و ماهانه مبلغی به‌‌عنوان دستمزد به آن‎ها پرداخت شود. به همین دلیل، این روش هزینه‌های زیادی به صنایع مختلف تحمیل می‌کرد.

به‌علاوه، نیروی انسانی و تجهیزاتی که برای تمیزکردن تجهیزات کارخانه‌ای به‎کار گرفته می‌شد، نمی‌توانست کیفیت بالایی ارائه کند. در واقع بعد از شست‌وشوی دستگاه‌های مختلف و به‌خصوص سطوح متخلخل، باز هم نشانه‌ای از ذرات آلاینده مشاهده می‌شد.

اما امروز با توجه به فناوری‌هایی که در انواع واترجت صنعتی فوق فشار قوی به‌کار گرفته شده، به‌راحتی و بدون نیاز به استخدام تعداد زیادی نیروی کار، می‌توان به‌ شست‎وشوی دستگاه‎های مختلف پرداخت. این محصولات با فراهم‌کردن آب با فشار بالا، می‌توانند در کم‌ترین زمان ممکن کار شست‌وشو و تمیزکردن سطوح گوناگون در کارخانه را انجام دهند.

دقت داشته باشید، علاوه‌بر کاهش زمان مورد نیاز، آب بسیار کم‌تری هدر خواهد رفت. با توجه به اینکه در کارخانه‌های صنعتی، میزان مصرف آب می‌تواند تاثیر زیادی در هزینه‌ها داشته باشد، استفاده از چنین تجهیزاتی یک گزینه بسیار عالی برای کاهش هزینه‌‌ها خواهد بود.

حفظ ایمنی و بهداشت نیروی انسانی و محیط کار با کارواش صنعتی

واترجت صنعتی پر فشار

استفاده از انواع واترجت‌های صنعتی با توجه به مکانیسمی که دارند، بسیار ایمن است و مشکلی برای تکنسین ایجاد نخواهند کرد. به همین دلیل، این محصولات جزء انواع تجهیزات ایمن درنظر گرفته شده‌اند و در کارخانه‌های مختلف به‌کار گرفته می‌شوند.

به‌علاوه، برای افزایش بهداشت و سطح ایمنی در هر کارخانه‌ای، نیاز است به‌طور مرتب وسایل و سطوح مختلف تمیز شود. این موضوع در صنایعی که با محصولات چرب و روغنی سروکار دارند، بیشتر به‌چشم می‌آید. به‌عنوان مثال، در پتروشیمی، شست‌وشوی منظم سطوح از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

در چنین صنایعی، امکان پخش‌شدن ذرات چربی و روغن روی سطوح مختلف وجود دارد. با توجه به این موضوع، امکان زمین‎خوردن نیروی‌های کار در صنایع ممکن است و به همین دلیل، هر لحظه امکان دارد سلامتی و ایمنی‌ آن‌ها به‌خطر بیفتد.

این در حالی است که امروز با کمک انواع واترجت صنعتی، می‌توان به‌خوبی و به‌طور کامل سطوح را از هرگونه ذرات آلاینده پاک کرد. در صنایعی مثل پتروشیمی که با ذرات چربی و روغنی سروکار دارند، می‌توان از واترجت‌های آب گرم صنایع پتروشیمی استفاده کرد و با کمک حرارت بالا، چنین آلاینده‌هایی را بدون هیچ دردسری از بین برد.

حساسیت بالای تجهیزات و نیاز به شست‎وشو با واتر‌جت‌های صنعتی

از دیگر دلایلی که می‌توان برای به‌کارگیری چنین دستگاه‌هایی در کارخانه‌ها اشاره کرد، حساسیت بسیار بالای تجهیزات آن‌ها است. به همین دلیل، امروز نیاز است تجهیزات صنعتی را به‎صورت منظم و به‌صورت اصولی تمیز کرد. در غیر این صورت، احتمال بروز آسیب و کاهش راندمان این دستگاه‌ها وجود دارد.

در خیلی از کارخانه‌ها، درصورت عدم شست‌وشوی به ‎موقع دستگاه‌ها، احتمال واردشدن آسیب جدی به آن‌‌ها وجود دارد و ممکن است خط تولید تا مدت زیادی متوقف شود. به همین دلیل، احتمال اینکه ضرر زیادی به کارخانه وارد شود، وجود خواهد داشت.

با تمیزکردن مرتب دستگاه‌ها به‌کمک واترجت‌های صنعتی، به‌راحتی می‌توان از بروز چنین مشکلاتی پیشگیری کرد. علاوه‌بر این، با شست‌وشوی مرتب تجهیزات، می‌توان کارایی و راندمان آن‌ها را در طول زمان به‌خوبی حفظ کرد.

شست‎‌وشوی حرفه‌ای تجهیزات با وارترجت صنعتی

یکی دیگر از دلایلی که امروز کارخانه‌های مختلف صنعتی از چنین محصولاتی برای شست‌وشو و تمیزکردن ابزارهای خود استفاده می‌کنند، کیفیت بالای نتیجه حاصل است. همان‌طور که اشاره شد، چنین محصولاتی از فناوری‌های روز برای تمیز‌کردن سطوح استفاده می‌کنند.

استفاده از واترجت‌‌های صنعتی در واقع می‌تواند با اعمال فشار بالای آب، با کیفیت بسیار خوبی سبب تمیز‌شدن سطوح مختلف شود. دقت داشته باشید، گاهی اوقات ممکن است ذرات آلاینده به درزها و شیارهای عمیق نفوذ کند و به همین دلیل، امکان حذف آن‌ها با روش‌های سنتی وجود نداشته باشد. این در حالی است که با کمک واترجت‌ها، به‌راحتی می‌توان با اعمال آب با فشار بالا این کار را انجام داد.

کاهش زمان شست‌وشوی تجهیزات با واترجت صنعتی

واترجت صنعتی صنایع

همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد، استفاده از روش‌های سنتی علاوه‌بر هزینه‌های زیادی که به کارخانه‌ها برای شست‌وشوی تجهیزات تحمیل می‌کند، بسیار زمان‌بر خواهد بود. با توجه به وسعت صنایع مختلف و تجهیزات بسیاری که در هر یک قرار دارد، استفاده از نیروی کار و روش‌های سنتی گزینه خوبی برای تمیزکردن آن‌ها نخواهد بود.

این در حالی است که اگر از واترجت صنعتی برای انجام چنین کاری استفاده شود، به‌سرعت و بدون نیاز به صرف زمان زیاد، می‌توان تمام سطوح کارخانه را شست. به همین دلیل، استفاده از این تجهیزات، مورد استقبال بیزینس‌های زیادی قرار گرفته است.

جمع‌بندی

در این روزها واترجت صنعتی یکی از بهترین و پرفروش‌ترین محصولاتی است که برای کارخانه‌‌ها و صنایع مختلف و به‌خصوص پتروشیمی به‌کار گرفته می‌شود. در این راستا شرکت فن توسعه منیب، یکی از بهترین مجموعه‌هایی است که در حوزه طراحی و تولید تجهیزات نظافتی صنعتی فعالیت دارد و توانسته محصولات بسیار باکیفیتی به این حوزه وارد کند.

author-avatar

درباره فن توسعه منیب

امروزه در صنایع مختلف، نظافت معنایی فراتر از تمیزی ظاهری یافته و بطور مستقیم بازدهی خطوط تولید را تحت تاثیر قرارداده است. وجود برخی آلودگی ها نه تنها بازدهی خطوط تولید را کاهش میدهد، بلکه موجب توقف خطوط تولید شده و هزینه های بسیار سنگینی را به صنعتگران تحمیل مینماید. شرکت منیب با در اختیار داشتن نمایندگی انحصاری از بهترین شرکت‌های اروپایی نظیر فالش آلمان (falch)، ترانسفراویل ایتالیا (transfer oil)، سالوتک آلمان (derc salotech) و …، محصولات تراز اول جهانی در حوزه نظافت صنعتی و واترجت فوق فشار قوی را به صنعتگران ایرانی عرضه مینماید. همچنین این شرکت با داشتن نیروهای فنی آموزش دیده در اروپا و ناوگان مجهز و به روز اجاره، دارای آمادگی کامل برای ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات به صنعتگران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *