مقالات

عامل تاثییر گذار بر قیمت واترجت آب سرد صنعتی

lazy

واترجت آب سرد از کارآمدترین و بهترین روش‌های نظافت سنگین محسوب می‌شود. بیشتر مشاغل خصوصا در نوع صنعتی از این دستگاه استفاده می‌کنند تا سیستم‌های خود را تمیز نگه دارند و عملکرد مؤثری ارائه دهند. تمیزکردن فرایندهای شیمیایی برای سطوح مضر است که این سیستم تحت‌فشار آب راه‌حل تمیزی را ارائه می‌دهد.

این دستگاه با پاشیدن آب سرد با فشاری زیاد می‌تواند تمام آلودگی‌های روی سطوح را ازبین ببرد و کیفیت نظافت و شست‌وشوی تجهیزها، قطعه‌ها و سطوح را افزایش دهد. اکثر این مدل‌ها از موتور الکتریکی با صدای کم استفاده می‌کنند و این محرکه الکتریکی در سازگاری با محیط‌زیست و عدم تولید گاز گلخانه‌ای تأثیر دارد. در این مقاله، به‌طور جامع در مورد این دستگاه، کاربرد و مزایای آن صحبت شده است.

معرفی واترجت آب سرد

این دستگاه صنعتی برای افزایش بهره‌وری در عملیات نظافتی کاربرد دارد. این عمل توسط پاشیدن آب با فشار بالا روی سطوح انجام می‌شود. 2 مشخصه سرعت جریان آب و فشار برحسب بار، تعیین‌کننده قدرت نظافت دستگاه است.  واترجت آب سرد در نظافت عالی محیط  فوق‌العاده به‌شمار می‌رود. این سیستم، آلودگی‌های عمیق و سخت را با فشار زیاد آب پاک و نظافت می‌کند. استفاده از این دستگاه در کاهش زمان نظافت، کیفیت بهتر و کاهش مصرف آب  در نظافت تأثیر می‌گذارد.

این پاک‌کننده، یک شیلنگ بلند برای مناطق غیرقابل دسترس دارد که خاصیت انعطاف‌پذیری و پیچش مورد نیاز در افزایش سطح کار و بهبود کارایی تمیزکردن را برای منطقه فراهم می‌کند. این دستگاه به 3 دسته نیمه‌فشار قوی کم‌تر از 250 بار، فشار قوی بین 25 تا 1000 بار و فوق قدرت بیش‌از 1000 تقسیم‌بندی می‌شود.

قیمت واترجت آب سرد صنعتی چطور تعیین می‌شود؟

هزینه این سیستم به عوامل زیادی ازجمله کیفیت شاسی، کیفیت ساخت قطعه‌ها، برند سازنده، تجهیزهای جانبی، عملکرد نازل و قدرت پمپ بستگی دارد. استفاده از شاسی مستحکم که از مواد اولیه مرغوب ساخته می‌شود و پمپ با قدرت بالا جهت فشار آب و کارکرد بهتر می‌تواند منجر به افزایش قیمت شود. واترجت آب گرم به‌علت استفاده از سامانه گرم‌کن نسبت به نوع آب سرد دارای قیمت بیشتری است.

مزایای واترجت آب سرد

واترجت آب سرد کاربرد

از این دستگاه برای سطوحی که جهت نظافت نیاز به آب گرم ندارند مانند رفع لکه‌های سخت استفاده می‌شود. این سیستم نسبت‌ به واترجت آب گرم معمولا هزینه کم‌تری دارد و نگهداری آن آسان‌تر است. این واترجت در فراورده‌های چوبی که دراثر گرما تخریب می‌شوند نیز کاربرد دارد. بیشتر مشاغل و صاحبان خانه‌های بزرگ از این دستگاه استفاده می‌کنند.

از این سیستم برای نظافت راهروها، دیوارپوش خانه‌ها، عرشه، لکه‌های چسبناک و شستن ماشین استفاده می‌شود. از مزایای آن می‌توان به کاهش مدت‌زمان نظافت، تمیزکردن سطوحی که غیر قابل دسترس‌اند، افزایش کیفیت تمیزی، طول عمر زیاد تجهیزها، عدم آسیب به محیط‌زیست، کم‌شدن هزینه خدمات تمیزی، کاهش هدررفت آب و کم‌شدن مصرف شوینده‌ها اشاره کرد.

برای آلودگی‌هایی که از نوع چربی نباشند، از واترجت آب سرد استفاده می‌شود. به‌علت داشتن قابلیت کارکرد در مدت‌زمان طولانی جهت نظافت محیط تجاری، صنعتی، کارگاه، کارخانه، انبار، ساختمان اداری، بیمارستان، مراکز آموزشی، اماکن مذهبی و زیارتی از این دستگاه استفاده می‌کنند.

تفاوت واترجت آب سرد و گرم

سیستم آب سرد بدون تغییر در دمای آب، جریانی پرفشار از آب را در سطوح می‌پاشد. این دستگاه برای نظافت نمای ساختمان، کف پارکینگ، جرم‌زدایی، استخرها، ماشین‌ها و عملیات صنعتی نتیجه مؤثری را ارائه می‌دهد. این 2 واترجت ساختار و عملکرد تقریبا یکسانی دارند. نوع آب گرم این دستگاه مجهز به سامانه گرم‌کن است که دمای آب را زیاد می‌کند و برای تجهیزات صنعتی و سطوح چرب کاربرد دارد.

این سیستم برای ضدعفونی مکان‌هایی مانند سالن نگهداری طیور و اصطبل‌ها جهت نظافت بهداشتی کارایی مؤثری دارند. نوع گرم آن با کاهش فشار و دمای زیاد آب جهت زدودن آلودگی‌های روغنی سطوح استفاده می‌شود.

واترجت آب گرم یک عنصر گرم‌کننده دارد که آب را قبل از خروج داغ می‌کند. رایج‌ترین کاربرد آن در تمیزکردن سطوح روغنی و گریس ماشین‌آلات است. این دستگاه، روغن ذوب‌شده را شست‌وشو می‌دهد. درصورتی‌که شرکتی بخواهد جهت تاسیس و معدن چاله‌ای حفر کند، این سیستم می‌تواند با نفوذ در زمین باعث حفاری زمین یخ‌زده شود.

این واترجت از فشار آب تغذیه‌شده توسط پمپ پیستونی که به‌وسیله موتور به‌دست می‌آید استفاده می‌کند. با افزایش قدرت موتور، فشار نیز بیشتر می‌شود و عملیات تمیزکاری نتیجه‌بخش خواهد بود.

منبع تغذیه واترجت آب سرد چیست؟

به‌طور کلی، 2 نوع واترجت برقی و صنعتی بنزینی وجود دارد. نوع برقی آن، انرژی خود را ازطریق محرک الکتریکی تأمین می‌کند و جهت استفاده آن باید کابل برق سیستم را به ژنراتور وصل کرد. این واترجت، آلودگی صوتی ایجاد نمی‌کند.

در این مدل انرژی لازم توسط اتصال به برق تأمین می‌شود و برای محیط‌هایی با امکان دسترسی به مولد برق مناسب‌تر است. از مزایای آن می‌توان عدم توقف در کار، سهولت در حمل و عدم اتمام سوخت بالعکس نوع بنزینی را نام برد.

واترجت‌های صنعتی نوع بنزینی به‌علت ساختار صنعتی برای عملکردهای پیوسته تحت شرایط مختلف کاربرد دارند. این دستگاه‌ها ازنظر فنی در 2 دسته تک‌فاز و 3فاز وجود دارند. در کارگاه های کوچک و متوسط برای نظافت محیط از نوع تک‌فاز راه‌اندازی‌شده با برق شهری 220 و فشارکاری 110 بار با الکتروموتور 1400 دور در دقیقه با توان 3 کیلووات استفاده می‌کنند.

جهت تمیزکردن ماشین‌آلات و پاک‌کردن سطوح در بخش‌های صنعتی درصورت دسترسی به برق 380 ولت از نوع 3فاز استفاده می‌کنند. این تجهیزها کم‌ترین فشار 200 بار را دارند که در آن الکتروموتور به‌طور مستقیم روی پمپ متصل می‌شود.

 

روش کار واترجت آب سرد چگونه است؟

ابتدا شیلنگ ورودی را به منبع آب خارجی با حجم مناسب و فشار بالا وصل می‌کنند. برخی از این دستگاه‌ها دارای مخزن سیال هستند. اما وجود این مخزن برای تنظیم نوسان‌های سیال ورودی به جت‌ واش آب سرد مناسب است. بعد از وصل قسمت‌های گوناگون سیستم به یک‌دیگر می‌توان از آن استفاده کرد.

اجزای اصلی واترجت‌های آب سرد

این بخش‌ها شامل موتور، پمپ، شیلنگ فشار قوی، تفنگی، لنس و نازل هستند. پمپ فشار قوی که به‌وسیله موتور الکتریکی به‌حرکت در می‌آید، فشار آب ورودی را افزایش می‌دهد. سپس بعد از عبور آب از شیلنگ، تفنگی، میزان پاشیدن و قطع‌شدن آن را کنترل می‌کند. در نهایت، بعد از عبور از لوله باریکی با نام لنس، به نازل می‌رسد.

اجرای واترجت آب سرد

جمع‌بندی

واترجت آب سرد جهت استفاده در کارهای نظافتی سخت کاربرد دارد.واترجت  با فشار بالا و پرتاب آب ازطریق نازل و از بین بردن کثیفی‌های موجود در سطوح، بهترین روش نظافت هستند. می‌توان از این واترجت صنعتی برای شستشوی خودروهای سبک و سنگین، تمیزی انبارها، سوله ها،نظافت دستگاه های شرکت استفاده کرد. وجود این سیستم‌ها برای هر کارخانه صنعتی ضروری است. این فناوری‌ها برای نظافت مناطق دشوار، روشی کارآمد محسوب می‌شوند.

برای تمیزی فضای باز، واترجت صنعتی آبسرد به‌عنوان پاک‌کننده قوی، ترکیب فشار مناسب و حجم آب کافی بهترین انتخاب است.  این فناوری واترجت های صنعتی به‌عنوان یک ابزار پاک‌کننده، هرگونه نیازی را در نوع نظافت برطرف می‌کند. این دستگاه در نوع خود تکنولوژی بی‌نظیری دارد.

author-avatar

درباره فن توسعه منیب

امروزه در صنایع مختلف، نظافت معنایی فراتر از تمیزی ظاهری یافته و بطور مستقیم بازدهی خطوط تولید را تحت تاثیر قرارداده است. وجود برخی آلودگی ها نه تنها بازدهی خطوط تولید را کاهش میدهد، بلکه موجب توقف خطوط تولید شده و هزینه های بسیار سنگینی را به صنعتگران تحمیل مینماید. شرکت منیب با در اختیار داشتن نمایندگی انحصاری از بهترین شرکت‌های اروپایی نظیر فالش آلمان (falch)، ترانسفراویل ایتالیا (transfer oil)، سالوتک آلمان (derc salotech) و …، محصولات تراز اول جهانی در حوزه نظافت صنعتی و واترجت فوق فشار قوی را به صنعتگران ایرانی عرضه مینماید. همچنین این شرکت با داشتن نیروهای فنی آموزش دیده در اروپا و ناوگان مجهز و به روز اجاره، دارای آمادگی کامل برای ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات به صنعتگران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *