مقالات

مزایای واترجت صنعتی آب گرم چیست؟برند+قیمت

قیمت واترجت آب گرم

امروزه واترجت آب گرم یکی از ابزارهای پرکاربرد در نظافت  صنایع مختلف است. این دستگاه با استفاده از آب گرم و فشار قوی، آلودگی و روغن‌ها را از سطوح مختلف جدا می‌کند. همچنین جت واش آب گرم به بخاری مجهز است که آب را به دمای بالا می‌رساند و امکان نظافت عمیق‌تر و سریع‌تر را فراهم می‌کند. این دستگاه در تمیزکاری تجهیزات و ربات های صنعتی بسیار مفید است و به طور مؤثری کثیفی‌ها، لکه‌ها و رسوبات را از سطوح خودرو جدا می‌کند.

همچنین آب گرم بهترین گزینه برای تمیزکاری در مناطق سرد و زمستانی است؛ زیرا آب گرم می‌تواند یخ و رسوبات را به راحتی حل کند. اگر شما قصد خرید و استفاده از واترجت آب گرم صنعتی را دارید و می‌خواهید اطلاعات بیشتری درباره آن کسب کنید، تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

واتر جت آب گرم چیست؟

دستگاه واترجت آب گرم صنعتی (ماشین جت واش آب گرم) از پرکاربردترین ماشین آلات نظافتی است. این دستگاه افزون بر پاشش پر فشار آب، برای افزایش دمای آب یک مخزن گرمکن نیز دارد. واتر جت آب گرم به علت پاشش آب با حرارت زیاد، برای جداسازی آلاینده‌های چسبیده به سطوح و پاک کردن انواع آلودگی‌های روغنی، چرب و دوده‌ای استفاده می‌شود.

پمپ دستگاه کارواش آب گرم یکی از اصلی‌ترین قسمت‌های این دستگاه است که فشار آب وارد شده به درون دستگاه را افزایش می‌دهد. همچنین آب پر فشار خروجی از پمپ، پیش از پاشش و خروج از دستگاه روی سطوح برای افزایش دمای آب، وارد سیستم گرمکن می‌شود.

نحوه عملکرد کارواش آب گرم

واترجت آب گرم

در ساختار جت واش آب گرم (واتر جت آب گرم صنعتی) برای جلوگیری از آسیب زدن آب داغ به پمپ دستگاه سیستم، گرمکن همیشه پس از پمپ قرار می‌گیرد، به همین دلیل سرعت عبور آب از درون سیستم گرمکن، با دمای آب خارج شده رابطه عکس دارد. به عبارتی دیگر هر چقدر جریان خروجی آب از درون سیستم گرمکن کمتر باشد، دمای آب بیشتر خواهد بود و در مقابل هر چقدر سرعت جریان آب بیشتر باشد، افزایش دمای آب نیز کمتر می‌شود. همچنین عبور آب از درون سیستم گرمکن تقریبا موجب کاهش فشار آب می‌گردد، پس انتخاب فشار و حرارت مناسب در افزایش بهره‌وری و کارایی دستگاه تاثیر قابل توجهی دارد و مانع از آسیب رسیدن به سطوح می‌شود.

اجزای واترجت آب گرم

این دستگاه در انواع مختلف خود شامل اجزا و مشخصات مهم و کاربردی است که برخی از آن‌ها به صورت زیر هستند:

الکتروموتور

در کارواش آب گرم از الکتروموتور جهت تبدیل انرژی الکتریکی به مکانیکی استفاده می‌شود.

پمپ

پمپ در واتر جت آب گرم مسئول پاشش و تامین فشار است و با واحد بار (bar) اندازه‌گیری می‌شود.

گرمکن

گرمکن در واترجت آب گرم صنعتی، وظیفه افزایش دمای آب را برعهده دارد و می‌تواند آب را تا دمای ۹۰ الی ۱۵۵ درجه سانتی گراد گرم کند.

نازل و شیلنگ

بعد از خارج شدن آب از سیستم گرمکن، آب با فشار وارد شیلنگ شده و از طریق نازل پاشش می‌شود. همچنین طول شیلنگ واترجت آب گرم براساس ظرفیت جت واش آب گرم می‌تواند بین ۱۰ تا ۵۰ متر تغییر کند.

منبع تغذیه واترجت آب گرم

واتر جت آب گرم صنعتی از نظر گرمکن به دو نوع الکتریکی و دیزلی دسته‌بندی می‌شود که در ادامه به برخی از ویژگی‌ها و مشخصات آن‌ها می‌پردازیم:

واترجت آب گرم صنعتی با گرمکن الکتریکی

واتر جت آب گرم صنعتی در محیط‌هایی سرپوشیده کاربرد دارد. این دستگاه به آلودگی حساس است. گرمکن الکتریکی در مقایسه با دستگاه‌های با گرمکن دیزلی به مراتب توان پایین‌تری دارد.

کارواش آب گرم با گرمکن دیزل

واتر جت آب گرم دارای گرمکن دیزل برای عملکرد خود از سوخت گازوئیل استفاده می‌کند. در این دستگاه جریان آب پر فشار بعد از پمپ، به یک کویل استوانه‌ای وارد می‌شود. همچنین در قسمت میانی کویل یک مشعل عمودی وجود دارد که عبور آب از درون استوانه باعث افزایش دمای آب می‌شود. اکثر دستگاه‌های جت واش آب گرم به سیستم گرمکن دیزلی مجهز هستند.

کاربرد واترجت آب گرم

کاربرد واترجت آب گرم

در حال حاضر در حوزه نظافت، دستگاه جت واش آب گرم یکی از پرکاربردترین انواع ابزارها است. این دستگاه به علت ویژگی‌های منحصر به فرد خود، در بسیاری از صنایع کاربرد دارد. کاربرد واترجت آب گرم صنعتی در این قسمت توضیح داده می‌شود.

آب داغ در مقایسه با آب سرد قدرت پاک‌کنندگی بالاتری دارد؛ به همین دلیل استفاده از دستگاه کارواش آب گرم برای از بین بردن آلودگی‌های سرسختی مانند آلاینده‌های روغنی و چرب مناسب است.

از دیگر کاربردهای واترجت آب گرم می‌توان به ضد عفونی کردن محیط نیز اشاره کرد. این دستگاه در صنایع حساس به آلودگی مانند صنایع مواد غذایی، نفت و پتروشیمی، کارخانه‌های تولیدی و بیشتر واحدهای صنعتی دارای آلاینده‌های سرسخت روغنی، نفتی، تمیزکاری خودروها، موتورسیکلت‌ها، ماشین‌های سنگین، دستگاه‌های کشاورزی واترجت آب گرم صنعتی بیشترین کاربرد را دارد.

مزایای دستگاه کارواش آب گرم

این دستگاه در مقایسه با سایر وسیله‌ها مزایای مختلفی دارد که از جمله این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • باعث کاهش مدت زمان نظافت محیط می‌شود.
 • ضد عفونی کردن محیط با استفاده از فشار آب داغ
 • به دلیل کاهش مدت زمان نظافت موجب صرفه جویی در مصرف آب می‌شود.
 • مقدار مصرف مواد شوینده کاهش می‌یابد.
 • همه آلودگی‌های روغنی و چرب از روی سطوح پاک می‌شوند. عدم آسیب به محیط زیست

نکات سرویس و نگهداری واترجت آب گرم صنعتی

شما باید قبل از راه‌اندازی دستگاه کارواش آب گرم نکاتی را در مورد سرویس و نگهداری این دستگاه بدانید. از جمله این نکات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در جت واش آب گرم در مواقعی که به گرمکن نیازی نیست، می‌توان به صورت پاشش آب سرد از آن استفاده کرد.
 • هنگام استفاده از مواد شوینده، سر نازل را بعد از پایان عملیات نظافت بشویید.
 • در ضمن از پاشش آب داغ روی اشخاص داخل مجموعه خودداری کنید.
 • در فضای سرپوشیده استفاده از واترجت آب گرم مجهز به گرمکن دیزلی توصیه نمی‌شود.
 • قطعاتی مانند پمپ، لانس و نازل باید به صورت دوره‌ای بررسی شوند.
 • از همه مهم‌تر از پاشش آب روی بدنه و شاسی کارواش آب گرم خودداری کنید.
 • استفاده از آب سنگین با املاح زیاد موجب آسیب رسیدن به متعلقات و پمپ دستگاه واترجت آب گرم می‌شود.
 • برای جلوگیری از مسدود شدن شیلنگ واترجت آب گرم، پس از اتمام عملیات شستشو آب درون شلنگ را به صورت کامل خارج کنید.
 • پیش از تنظیم دمای واترجت آب گرم صنعتی، ازعدم آسیب رسیدن به سطوح در دمای مورد نظر مطمئن شوید.

قیمت واترجت آب گرم

قیمت واترجت صنعتی آب گرم به عوامل مختلفی مانند برند تولید کننده این محصول، توان کار، دبی خروجی، مدل، سیستم گرمایش، کیفیت ساخت قطعات، میزان فشار کاری دستگاه، حجم مخزن آبگرمکن بستگی دارد. در کارواش آب گرم به علت استفاده از تجهیزاتی مانند گرمکن برای افزایش دمای آب، نسبت به سایر واترجت‌ها قیمت بیشتری دارد.

افزایش دبی خروجی و فشار کاری، به پمپ قدرتمندی برای پاشش آب نیاز دارد که همین مسئله باعث افزایش قیمت این محصول می‌شود. کیفیت ساخت قطعات و برند تولید کننده آن نیز در قیمت‌گذاری واترجت آب گرم موثر هستند و هر چقدر کیفیت قطعات بالاتر و برند سازنده آن معروف‌تر باشد، قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود.

سخن پایانی

مزایا واترجت آب گرم

دستگاه واترجت در حوزه نظافت کاربرد دارد و علاوه بر پاشش آب باعث افزایش دمای آب خروجی نیز می‌شود. الکتروموتور، نازل و شیلنگ، پمپ و گرمکن برخی از اجزای این دستگاه هستند و گرمکن جت واش آب گرم می‌تواند در دو نوع الکتریکی و دیزلی باشد.

از مزایای این محصول می‌توان به پاک کردن آلودگی‌های سرسخت مانند چربی و روغن، ضد عفونی کردن، پاک‌کنندگی با آب گرم و… اشاره کرد. قیمت کارواش آب گرم به دبی خروجی، میزان فشار، کیفیت ساخت، برند و… بستگی دارد.

author-avatar

درباره فن توسعه منیب

امروزه در صنایع مختلف، نظافت معنایی فراتر از تمیزی ظاهری یافته و بطور مستقیم بازدهی خطوط تولید را تحت تاثیر قرارداده است. وجود برخی آلودگی ها نه تنها بازدهی خطوط تولید را کاهش میدهد، بلکه موجب توقف خطوط تولید شده و هزینه های بسیار سنگینی را به صنعتگران تحمیل مینماید. شرکت منیب با در اختیار داشتن نمایندگی انحصاری از بهترین شرکت‌های اروپایی نظیر فالش آلمان (falch)، ترانسفراویل ایتالیا (transfer oil)، سالوتک آلمان (derc salotech) و …، محصولات تراز اول جهانی در حوزه نظافت صنعتی و واترجت فوق فشار قوی را به صنعتگران ایرانی عرضه مینماید. همچنین این شرکت با داشتن نیروهای فنی آموزش دیده در اروپا و ناوگان مجهز و به روز اجاره، دارای آمادگی کامل برای ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات به صنعتگران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *