مقالات

9 تفاوت اصلی واترجت آبسرد با واترجت آبگرم + مزایا و معایب

تفاوت واترجت آب سرد و گرم

واترجت صنعتی یا به اصطلاح کارواش صنعتی از جمله لوازم مورد نیاز انواع کسب‌وکارها است؛ چرا که امروزه آلایندگی‌های موجود در هوا و کثیفی‌های کسب و کارها دست در دست هم داده و موجبات دغدغه  صاحبان شرکت، کارخانجات و … را برای تظافت فراهم می‌کنند.

در بسیاری موارد مشاهده شده است که در مغازه‌های کوچک و خانه‌های مسکونی نیز، از این محصول پرکاربرد استفاده می‌شود. در همین راستا لازم به‌ذکر است که کاربران می‌بایست قبل از تهیه این محصول، از انواع کاربرد واترجت مطلع شده و با در نظر داشتن نیاز‌های خود، نسبت به خرید آن اقدام نمایند. در ادامه این متن اطلاعات بیشتری در مورد تفاوت‌های واترجت آبسرد و واترجت آبگرم ارائه داده می‌شود.

تفاوت‌های واترجت آبسرد و واتر جت آبگرم

این دو محصول کاربردی، تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند که توصیه می‌شود تحقیقات لازم را در این مورد به‌جای آورید، تا پس از تهیه محصول بهره کامل را ببرید. در مورد کاربرد واترجت باید ابتدا نمونه انتخابی خود را تعیین کنید و سپس در مورد کارکرد آنها بحث کنیم. در این بخش از متن، 9 تفاوت اصلی واترجت صنعتی آبگرم و آبسرد شرح داده می‌شود.

پاک‌کنندگی

از اصلی‌ترین تفاوت‌‌های این دو دستگاه می‌توان به نوع پاک‌کنندگی آن‌ها اشاره نمود. کارواش آبگرم در از بین بردن کثیفی‌هایی مانند روغن و گریس بهتر عمل می‌کند؛ چرا که مولکول‌های موجود در آب داغ به دلیل متراکم بودن و داشتن سرعت زیاد، توانایی پاک‌کردن هرگونه لکه و چربی را دارد.

کارواش‌های آبسرد نیز با داشتن قدرت فشار بالای انتقال آب، آلودگی‌های مختلف را از بین می‌برند. در اینجاست که کاربرد واترجت آبسرد و آبگرم تفاوت‌های خود را نشان می‌دهد.

وزن

وزن یکی از معیار‌های مهم افراد قبل از خرید است؛ چرا که در برخی مواقع، کاربران قادر به حمل وسایلی با وزن سنگین نیستند. جت واش‌ آبسرد وزن کمتری در مقایسه با جت واش آبگرم دارد و این موضوع ویژگی منحصربه فردی به‌حساب می‌آید.

با توجه به بالا بودن تنوع برند و محصولات آنها، هر فرد می‌تواند با توجه به نیاز و سلیقه خود وزن دستگاه مورد نیاز خود را انتخاب و از آن در مجموعه خود بهره ببرد.

هزینه سرویس

اهمیت دادن به مقدار هزینه لوازم هم در هنگام خرید و هم در هنگام تعمیر قطعات نیز یکی از موارد پر اهمیت به‌حساب می‌آید. کاربرد واترجت آبسرد در این بخش نیز به‌چشم می‌آید. سیستم گرمایشی‌ای که در واترجت آبگرم تعبیه شده، سبب بالا بردن هزینه تعمیر و سرویس این محصول شده است.

توجه داشته باشید که مدل‌های آبسرد فاقد این سیستم بوده و از این رو سرویس واترجت آبسرد، اقتصادی محسوب می‌شود.

کاربرد

به‌طور کلی می‌توان گفت واترجت‌های آبسرد به علت کم‌هزینه بودن و علاوه بر آن، داشتن وزنی سبک معمولا در مصارف نیمه صنعتی و غیر صنعتی استفاده می‌شود. البته ناگفته نماند که کارواش آبگرم به دلیل چربی‌زدایی بسیار بالا، فقط در موارد خاص و محل‌های منحصر‌به‌فرد به کار می‌روند.

تفاوت واترجت آب سرد و گرم 2

ابعاد

افرادی که در محیط‌های کوچک زندگی و یا مشغول درآمدزایی هستند، معمولا در هنگام خرید لوازم مورد نیاز خود به فاکتور اندازه توجه زیادی می‌کنند. در صورتی که فقط نیاز به از‌ بین‌بردن لکه‌های سطحی هستید، توصیه می‌شود از دستگاه‌های آبسرد استفاده کنید؛ چرا که این محصولات ابعاد کمتری نسبت به دستگاه‌های آبگرم اشغال می‌نمایند. این مورد را هم می‌توان کاربرد واترجت آبسرد تلقی کرد.

قیمت

همه افراد بدون استثنی به فاکتور قیمت در هنگام تهیه وسایل مورد نیاز خود توجه بسزایی دارند. درصورتی که از بودجه کمتری برای خرید کارواش برخوردارید و صرفا این محصول را جهت شستشوی سطح زمین، دیوار محیط و دیگر موارد مشابه که آلودگی سبک دارد استفاده می ، توصیه می‌شود واترجت آبسرد تهیه کنید.

محیط

همانگونه که مطلعید، در نظر داشتن شرایط محیطی از جمله باز و یا بسته بودن آن، قبل از تهیه کارواش از نکات مهم محسوب می‌شود. توجه داشته باشید که برخی واترجت ها، آب بسیار داغی پرتاب کرده و موجب بوجود آمدن بخار و گرمای زیاد می‌شود. اما کارواش آبسرد هیچ‌گونه گرما و بخاری بوجود نیاورده و حتی سبب سرد شدن محیط نیز می‌شود.

طول عمر

قطعات به‌کار رفته در هردو محصول با دقت بالایی انجام شده است؛ چرا که مردم نسبت به کیفیت محصولات حساسیت زیادی به خرج می‌برند. واترجت آّبگرم به دلیل داشتن ویژگی چربی زدایی بالا، استهلاک بالایی دارد.

محبوبیت

شوینده های پر فشاری  زیادی در بازار وجود دارد و هر کدام کاربرد‌های متفاوتی دارند. اما برخی از امکانات واترجت آبسرد

مانند کم هزینه بودن، اشغال محیط کوچک، وزن سبک و طول عمر بالا سبب شده است، کاربران بیشتر از این محصول استفاده کنند.

  • البته فراموش نکنید واترجت آبگرم یک محصول فوقالعاده محبوب در کارخانجات صنعتی با آلودگی سنگین و پتروشیمی ها است .

مرجع معتبر

سایت‌ها و فروشنده‌های بسیاری در این حوضه فعالیت دارند؛ اما آیا به همه این مراجع می‌توان اطمینان کرد؟ این مورد سوالی است که می‌تواند دغدغه بسیاری از افراد باشد. درصورتی که به دنبال فروشگاهی معتبر هستید که علاوه بر خرید مطمئن، مشاوره مناسبی دریافت کنید، شرکت فن توسعه منیب مناسب ترین گزینه است.

شما صنعتگران گرانقدر با مراجعه به سایت ما می‌توانید اطلاعات وسیعی در مورد انواع ماشین‌آلات نظافتی و خدمات نظافت صنعتی به‌دست آورید. در این بخش به صورت مختصر، ویژگی‌های شرکت فن توسعه منیب ذکر می‌شود.

اجاره واترجت

شما کاربرانی که موقتا نیاز به واترجت های مختلف دارید، می‌توانید محصول مورد نیاز خود را اجاره کرده و پس از اتمام کار، تحویل دهید.

تعمیرات اساسی واترجت

از دیگر خدمات شرکت‌ می‌توان به تعمیرات انواع کارواش های صنعتی و نیمه صنعتی اشاره نمود. شرکت ما با در اختیار داشتن مدیران و کارکنان مجرب و حرفه‌ای، دستگاه‌های شما را در کم‌ترین مدت زمان ممکن، تعمیر و تحویل می‌دهیم.

مشاوره رایگان

با مراجعه به سایت، می‌توانید سوالات و ابهامات خود را با مشاوران کاربلد شرکت درمیان گذاشته و به صورت رایگان ابهامات خود را برطرف کنید.

نتیجه گیری

تفاوت واترجت آب سرد و گرم 3

واترجت آبسرد و آبگرم از جمله تجهیزات فوق العاده کاربردی در این دوره زمان به حساب می‌آید. با داشتن یک واترجت سیار شما قادر به پاک کردن هر نوع آلودگی از محیط هستید. کاربرد واترجت‌های موجود در بازار با یکدیگر انواع گوناگونی داشته و این وظیفه بر عهده کاربران است که قبل از خرید، نیاز‌های خود را در نظر داشته و اقدام به تهیه محصول کنند.

به طور کلی می‌توان گفت اصلی‌ترین تفاوت این دو محصول در داشتن آب با حرارت بالا داغ و آب‌ سرد است. محیط‌هایی که در آن‌ها روغن و چربی‌های قوی وجود دارد، واترجت آبگرم و در محیط‌هایی که لکه‌ها سطحی هستند، کارواش آبسرد استفاده می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع این محصولات می‌توانید به سایت شرکت فن توسعه منیب و دسته بندی واترجت مراجعه نمایید.

 

author-avatar

درباره فن توسعه منیب

امروزه در صنایع مختلف، نظافت معنایی فراتر از تمیزی ظاهری یافته و بطور مستقیم بازدهی خطوط تولید را تحت تاثیر قرارداده است. وجود برخی آلودگی ها نه تنها بازدهی خطوط تولید را کاهش میدهد، بلکه موجب توقف خطوط تولید شده و هزینه های بسیار سنگینی را به صنعتگران تحمیل مینماید. شرکت منیب با در اختیار داشتن نمایندگی انحصاری از بهترین شرکت‌های اروپایی نظیر فالش آلمان (falch)، ترانسفراویل ایتالیا (transfer oil)، سالوتک آلمان (derc salotech) و …، محصولات تراز اول جهانی در حوزه نظافت صنعتی و واترجت فوق فشار قوی را به صنعتگران ایرانی عرضه مینماید. همچنین این شرکت با داشتن نیروهای فنی آموزش دیده در اروپا و ناوگان مجهز و به روز اجاره، دارای آمادگی کامل برای ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات به صنعتگران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *