مقالات

نظافت زمین با انواع واترجت صنعتی

نظافت زمین با انواع واترجت صنعتی

واترجت و یا کارواش صنعتی، از جمله پرکاربردترین و بهترین روش برای نظافت و شستشوی سطوح در صنایع است. پاکسازی زمین از هرگونه چربی، جرم و حذف انواع آلودگی‌ها توسط جت‌واش صنعتی با قدرت و فشار بالای آب؛ امری شدنی است. از جمله کاربردهای مهم انواع واترجت صنعتی می‌توان به شستشوی و نظافت سطح از انواع آلودگی‌ها، رنگ بری، زنگ بری، تخریب بتن، برش شیشه، لایه برداری و… اشاره کرد. البته نظافت زمین با انواع واترجت صنعتی، بسته به میزان فشار، حداکثر دبی و میزان خروجی آب و نوع نازل متفاوت است. در این مقاله از فن توسعه منیب، به بررسی انواع واترجت و کاربرد آنها پرداخته شده است.

واترجت صنعتی چیست؟

واترجت صنعتی که با نام‌های جت‌واش صنعتی، کارواش صنعتی و یا زمین‌شوی صنعتی نیز شناخته می‌شود، یک دستگاه مکانیزه پیشرفته و کاربردی برای شستشو و نظافت سطوح با فشار بالای آب است. استفاده از این دستگاه نظافتی، یکی از موثرترین روش‌ها برای پاکسازی تجهیزات و شستشو زمین از هرگونه آلودگی و چربی است.

 نحوه عملکرد واترجت صنعتی

نحوه کار کارواش صنعتی به این صورت است که آب ورودی (از لوله آب شهری) پس از گذر از فیلتر به پمپ وارد می‌شود، و سپس با فشار و توان بالا از طریق یک نازل به سطوح موردنظر پاشش می‌شود. خروج آب با فشار بالا از نازل؛ انواع آلودگی، رسوبات و چربی را به سرعت از بین می‌برد. در این دستگاه، حرکت پمپ توسط موتور الکترونیکی انجام می‌شود.

 دستگاه‌های واترجت صنعتی آب گرم نیز مجهز به یک مخزن حرارتی هستند که آب پرفشار پس از پمپ وارد یک کویل استوانه‌ای شکل شده و دمای آب توسط یک مشعل عمودی افزایش می‌یابد. در ادامه به برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های کارواش صنعتی آبگرم، اشاره خواهد شد.

انواع واترجت صنعتی برای نظافت زمین

این دستگاه‌ها به دلیل قدرت و کارایی بالا، برای نظافت و شستشوی سطوح مختلف در محیط‌های صنعتی کاربرد زیادی دارند. لذا واترجت‌های صنعتی براساس نوع کاربری، فشار و دمای آب به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. توجه به فشار خروجی واترجت بسیار مهم است. چراکه برحسب نوع نظافت و میزان چربی، مدل دستگاه شستشو با میزان فشار و توان آن انتخاب می‌شود. در زیر به معرفی انواع واترجت‌های صنعتی برای نظافت سطح زمین می‌پردازیم:

انواع واترجت صنعتی برای نظافت زمین

واترجت صنعتی آب سرد: شستشو سطوح با فشار بالا

کارواش صنعتی آبسرد، از جمله موثرترین و پرکاربردترین دستگاه‌ها برای نظافت و شستشوی سطوح مختلف در محیط‌های صنعتی و تجاری است. این دستگاه‌ها با استفاده از آب تحت فشار، قادر به پاکسازی آلودگی‌های مختلف از سطوح می‌باشند.

مزایا:

 • استفاده آسان و ایمنی بالا
 • دارای ساختاری ساده و مقاوم
 • بدون نیاز به مواد شیمیایی خطرناک
 • شستشوی سریع و موثر سطوح بزرگ در زمان کوتاه و افزایش بهره وری
 • سازگار با محیط زیست
 • صرفه‌جویی در زمان و هزینه
 • طراحی ارگونومیک
 • امکان شستشو، جرم زدایی و پاکسازی چربی با قدرت و توان بالا

کاربرها:

مناسب برای استفاده در انواع صنایع از جمله خودروسازی، صنایع غذایی، کشاورزی و کارگاه‌های صنعتی.

واترجت صنعتی آب گرم: چربی زدایی سطوح با شدت و قدرت بالا

کارواش صنعتی آبگرم، یکی از تجهیزات صنعتی پرکاربرد به منظور شستشو و نظافت سطوح روغنی با چربی بالا در صنایع است. این دستگاه‌ها دارای یک مخزن آب گرمکن به منظور افزایش درجه آب و پاشش پرقدرت آب گرم است. کف شور صنعتی آب گرم، یکی از انواع واترجت صنعتی برای نظافت زمین‌‍های پوشیده از هر نوع آلودگی و چربی است.

مزایا:

در شستشو کف کارخانه‌ها، استفاده از آب گرم تا داغ برای افزایش کارایی در حذف آلودگی‌های چرب و روغنی بسیار موثر است. لذا برای پاکسازی و شستشو سطوح با جرم و چربی زیاد، بهتر است از این نوع دستگاه‌‎های نظافتی استفاده شود.

کاربردها:

 • شیوه‌ای بسیار تاثیرگذار برای پاکسازی انواع آلودگی‌های‌ سخت، چربی و روغن
 • کاربرد در صنایع غذایی، خودروسازی و کارواش

واترجت صنعتی فشار قوی: حذف آلاینده‌ها با فشار بالا

یکی از انواع واترجت صنعتی برای نظافت زمین، کارواش‌های فشارقوی صنعتی است. این نوع ماشین آلات، آب را با قدرت و فشاری برابر با 500 تا 1000 بار تولید کرده و به سطح موردنظر پاشش می‌کنند. کارواش صنعتی پرفشار، معمولا برای شستشو مبدل‌های حرارتی و عملیاتی کاربردی نظیر رنگ بری و زنگ بری استفاده می‌شود. علاوه بر شستشو و نظافت زمین، واترجت صنعتی با قدرت 1000 بار، در صنعت کشتی سازی به منظور خزه برداری، زنگ بری و همچنین شستشو بدنه و عرشه کشتی نیز کارایی دارد.

کاربردها:

 • برای پاکسازی رسوبات سنگین، حذف رنگ از بدنه، از بین بردن زنگ زدگی، و آماده‌سازی سطوح برای نقاشی یا پوشش‌دهی.
 • مناسب برای کاربردهای سنگین و صنعتی.

واترجت صنعتی فوق فشار قوی

جت‎‌واش فوق فشار قوی رده‌ای دیگر از انواع واترجت صنعتی برای شستشو و نظافت سطح زمین است. فشار عملیاتی این دستگاه‌های پرقدرت، بالای 1000 بار است. کاربرد اصلی این نوع واترجت‌های پرفشار، رنگ بری، زنگ بری، لایه برداری و تخریب بتن است ولی برای شستشو سطوح زمین و نظافت صنایع کشتی سازی نیز کاربرد دارند. نوع موتور واترجت‌های فشارقوی، دیزلی و پرقدرت است.

ویژگی‌ها:

 • فشار فوق‌العاده بالا
 • نیاز به تجهیزات و ایمنی خاص

کاربردها:

 • استفاده در کاربردهای خاص و حساس مانند برش مواد، تخریب بتن، و حذف پوشش‌های ضخیم از سطح.

واترجت صنعتی بنزینی : نظافت سطوح

این نوع دستگاه نظافت صنعتی، یکی از تجهیزات بسیار کارآمد و موثر به منظور نظافت زمین در صنایع است که سوخت مصرفی آنها، بنزین است. واترجت صنعتی بنزینی، دارای یک مخزن سوخت است که معمولا نسبت به واترجت برقی سنگین‌تر است، اما از کارایی و بازدهی بالاتری برخورداند. یکی از ویژگی‌های برجسته این کارواش صنعتی، طول عمر بالا آنهاست.

واترجت صنعتی بنزینی نظافت سطوح

کاربرد:

 • نظافت حرفه‌ای سطوح در تایم کاری طولانی
 • قابل استفاده در هر مکان و بدون هیچ گونه محدودیتی

واترجت صنعتی دیزلی

 این نوع دستگاه نظافتی، بسیار پرقدرست است و از کارایی بالایی برخوردار است. سوخت این نوع واترجت‌ها گازوئیل است و در زمان کارکرد موتورشان، کمتر تحت فشار قرار می‌گیرد. لذا در صنایع از این نوع واترجت‌ها بدلیل استهکاک پایین، نسبت به جت واش با موتور بنزینی بیشتر استفاده می‌شود.

کاربردها:

 • مناسب نظافت زمین با توان و فشار بالا
 • پاکسازی و شستشو مبدل‌های حرارتی
 • قابل استفاده در صنایع سنگین، و پروژه‌های ساخت و ساز

ویژگی‌ها: منبع تغذیه دیزلی، قدرت بالا و مستقل از برق.

پرفروش‌ترین واترجت‌های صنعتی منیب برای نظافت زمین

نظافت زمین با انواع واترجت‌های صنعتی منیب، بهترین راهکار و راه‌حل برای چربی زدایی و شستشو عمیق کف از آلاینده‌هاست. استفاده از هر کدام از این واترجت‌ها به منظور نظافت زمین، بسته به کارایی و میزان چربی؛ متفاوت است. در زیر به برخی از پرکاربردترین محصولات شرکت فن توسعه منیب اشاره شده است:

واترجت صنعتی 300 بار آب سرد Monib

این دستگاه، یکی از محصولات پرکاربرد و موثر در زمینه نظافت صنعتی است. واترجت‌های 300بار منیب، با بهره‌گیری از فشار بالای آب سرد؛ قادر است تا انواع آلودگی‌های سخت و مقاوم را از سطح جدا کند و زمین را به طور کامل شستشو دهد. این نوع کف شور صنعتی در محیط‌های صنعتی و تجاری بسیار کاربردی است.

واترجت صنعتی 300 بار آب گرم Monib

قطعا همه می‌دانیم که آب گرم، چربی را ذوب می‌کند و لایه‌های روغنی تجمیع شده بر روی دستگاه‌ها و سطح زمین را پاکسازی می‌کند. تنش سطحی آب و رابطه دما، دلیلی است که واترجت‌های آب گرم معمولا قدرت چربی زدایی بالاتری نسبت به واترجت‌های آب سرد دارند. اینکه نظافت زمین با واترجت صنعتی آب گرم، در چه زمان و مکانی پرکاربردتر است، وابسته به کارایی و میزان چربی انباشته شده بر روی سطوح دارد. واترجت صنعتی آبگرم 300بار منیب، یکی از بهترین روش‌های شستشو سطوح در صنایع و کارخانجات آلوده و آغشته به روغن است.

مزایا:

 • نازل فولادی فشار قوی
 • فرمان پذیری عالی و استفاده آسان
 • زیبایی ظاهری با ساختار جدید
 • سیستم گرمایش دیزلی
 • رعایت و تست تمام جنبه‌های ایمنی در دستگاه
 • دستگاهی بسیار کارآمد که در زمان کوتاهی، عمل شستشو انجام می‌شود
 • صرفه جویی در انرژی، آب، و زمان در نظافت زمین

واترجت صنعتی 500 بار آب سرد Monib

این کارواش صنعتی، یک ابزار قدرتمند و کارآمد برای نظافت در صنایع است که با فشار و دبی بالا، توانایی پاکسازی عمیق و موثر سطوح زمین را داراست. این دستگاه با ساختاری مقاوم و کارایی آسان، می‌تواند بهره‌وری و بازده‌ای را در زمان نظافت و شستشو به طور قابل توجهی افزایش دهد و در عین حال هزینه‌های نگهداری و انرژی را کاهش دهد. با انتخاب این واترجت صنعتی 500بار منیب، می‌توانید از یک ماشین شستشو پیشرفته و قابل اعتماد برای پاکسازی و نظافت سطوح مختلف بهره‌مند شوید.

کاربردها:

 • شستشو کف انبارها از گرد و غبار، آلودگی‌ها و لکه‌های صنعتی
 • شستشو سطح فضای باز مراکز تجاری و صنعتی
 • نظافت کف کارخانجات از چربی‌ها و لکه‌ها
 • حذف روغن، گریس و سایر آلودگی‌های صنعتی از سطح زمین

واترجت صنعتی 500 بار آب گرم Monib

یکی از عوامل تاثیرگذار در افزایش طول عمر دستگاه‌های صنعتی، پاکسازی و حذف آلاینده‌ها، شست‌وشو لایه‌های چرب و گرد و غبار از روی بدنه تجهیزات است. از روش‌های نظافت زمین و پاکسازی سطوح از آلاینده ها؛ بکارگیری واترجت های صنعتی آب گرم با توان و فشار بالاست. مکانیزم این دستگاه پرکاربرد نظافتی، پاکسازی سطوح روغنی و چرب با فشار بالای آب گرم است. شستشو و پاکسازی دستگاه‌ها و ماشین آلات با استفاده از واترجت صنعتی 500 بار منیب، موثرترین، ایمن‌ترین و سریع ترین راه در صنایع و کارخانجات است.

کلام آخر:

امروزه، صنایع و کارخانجات به سمت ابزارهای مدرن و تجهیزاتی با سرعت و کارایی بالا گرایش دارند. واترجت‌های صنعتی با توان بالا و عملکرد استثنایی، پاسخی کامل به این نیازها است و در تمامی صنایع جایگاه ویژه‌ای یافته‌ اند. نظافت زمین با انواع واترجت های صنعتی، روشی قطعی و موثر برای شستشو و پاکسازی چربی ها و آلاینده ها از سطوح است. البته انتخاب درست نوع واترجت، میزان دبی و فشار خروجی آب، و حتی انتخاب درست اکسسوری، برای شستشو موثر بسیار حائز اهمیت است که لازم است بدان توجه شود. برای درخواست انواع واترجت در نظافت صنعتی، اجاره واترجت، مشاوره با کارشناسان، تنها کافی است با شماره 37824000-021، تماس حاصل فرمایید. فن توسعه منیب، به عنوان اولین تولیدکننده واترجت آب گرم 300 و 500 بار در ایران، راهنما و راه گشای شما در انتخاب انواع واترجت صنعتی برای نظافت زمین خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *