مقالات

کاربردهای واترجت صنعتی در بهسازی و نظافت سیستم‌های فاضلاب

کاربردهای واترجت صنعتی در بهسازی و نظافت سیستم‌های فاضلاب

برای شستشوی سطوح آلوده، لوله‌ها و تمیزکاری فاضلاب، متنوعی از روش‌ها در دسترس است. این شیوه‌ها شامل استفاده از روش‌های دستی سنتی و یا از دستگاه‌های نظافت صنعتی مکانیزه می‌شود. در روش‌های سنتی، معایبی نظیر مصرف زیاد آب و مواد شوینده، انرژی زیاد، و زمان بر بودن فرآیند وجود دارد.

روش‌های بهینه و جایگزین برای این فرآیندهای نظافتی شامل استفاده از دستگاه‌های نظافت صنعتی مانند واترجت می‌باشد. واترجت صنعتی با استفاده از موتور قدرتمند، توانایی تبدیل آب ورودی با فشار کم به آب با فشار بالا را دارد. مدل‌های آب گرم این دستگاه نیز توانایی ضدعفونی کردن و حذف آلودگی‌های عمیق را دارند.

استفاده از دستگاه واترجت صنعتی در مواردی نظیر نظافت سطوح، شست‌وشوی تجهیزات بتنی و فلزی، تخلیه با فشار قوی، برش قطعات فلزی و بتنی، و رسوب‌زدایی لوله‌ها و معابر آلوده بسیار مفید است. فاضلاب‌ها محیط‌هایی با آلودگی‌های سرسخت هستند که نیاز به نظافت عمیق و حذف آلودگی دارند. در نظر گرفتن شرایط مختلف از میزان آلودگی و گرفتگی لوله‌های فاضلاب گرفته تا انتخاب نوع دستگاه نظافتی مورد نیاز و کارآمد بسیار مهم است.

در ادامه، به توضیح نحوه استفاده از فشار آب دستگاه واترجت صنعتی برای نظافت لوله‌های فاضلاب خواهیم پرداخت.

نظافت فاضلاب با استفاده از واترجت صنعتی

رسوب زدایی لوله

باز بودن مسیر لوله ها و کانال های فاضلاب از اهمیت و ضرورت بالایی برخوردار است. برطرف کردن موانع و انسدادهای ممکن در مسیر لوله‌ها و کانال‌های فاضلاب بسیار حیاتی است. در واقعیت، جریان مواد در سیستم جابجایی فاضلاب باید مانعی وجود نداشته باشد، در غیر این صورت ممکن است اختلالاتی در سیستم ایجاد شود. از این رو، بازرسی حرفه‌ای و تمیز بودن لوله‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، زیرا این عامل بهبود کارکرد بهینه سیستم فاضلاب را تضمین می‌کند.

استفاده از دستگاه‌های واترجت صنعتی با فشار بالا می‌تواند به عنوان یک روش موثر برای شستشو و حذف رسوب‌ها از داخل و خارج لوله‌ها به کار رود. به منظور دستیابی به این هدف، در نظر گرفتن قیمت مناسب واترجت صنعتی و مزایای آن در فرآیندهای نظافت صنعتی مهم است. به عبارت دیگر، توصیه می‌شود از این نوع از کارواش صنعتی استفاده شود تا به بهبود کارایی و کارکرد سیستم فاضلاب کمک شایانی نماید.

 

نظافت لوله های مسیر آب فاضلاب

با وجود تنوع نازل‌ها بر اساس نوع و زاویه پخش، امکان جداسازی انواع رسوبات موجود در لوله‌ها و یا تمیزکردن لوله‌های کاملاً مسدود شده وجود دارد. در بسیاری از موارد، خطوط لوله‌ها ثابت و بدون راه ورودی مستقیم به داخل آنها هستند. در این حالت، شستشو با استفاده از آب پر فشار همیشه می‌تواند مستقیماً در محل و بدون نیاز به برداشتن لوله‌ها انجام شود. از طریق روش نظافت با واترجت، به عکس ابزارهای سنتی و مکانیکی مانند چکش و برس، هیچ خسارتی به لوله‌ها و تجهیزات وارد نمی‌شود.

استفاده از دستگاه واترجت با فشار بالا در یک فرآیند سریع، آسان و با اقتصاد صورت می‌گیرد. در این روش، آب مورد استفاده برای شستشو را می‌توان به راحتی از طریق فیلتراسیون بازیافت کرد، که این امر به مدیریت موثر منابع آب کمک می‌کند.

نظافت لوله های صنعتی

 

مزایای استفاده از دستگاه واترجت صنعتی در نظافت فاضلاب

استفاده از شوینده با فشار قوی در فرآیند شستشوی لوله‌های فاضلاب نسبت به روش‌های سنتی و قدیمی دارای مزایای متعددی است. برخی از این مزایا عبارتند از:

  1. عدم استفاده از مواد شیمیایی و سازگاری با محیط زیست: استفاده از شوینده‌های فشار قوی اغلب بدون نیاز به مواد شیمیایی مضر است و این باعث می‌شود که فرآیند شستشو برای محیط زیست مطلوبتر باشد.
  2. افزایش سرعت و کیفیت فرآیند شستشو: با اعمال فشار قوی، شستشوی لوله‌ها به سرعت انجام می‌شود و کیفیت آن بهبود می‌یابد. رسوبات و آلودگی‌ها با دقت بیشتری از لوله‌ها حذف می‌شوند.
  3. عدم محدودیت در قطر و طول لوله‌ها و جهت آنها: این روش می‌تواند برای لوله‌های با اندازه‌ها و ابعاد مختلف، چه عمودی و چه افقی، مورد استفاده قرار گیرد. این انعطاف‌پذیری بزرگی را در انجام فرآیند ایجاد می‌کند.
  4. قابلیت تنظیم فشار آب خروجی واترجت: از طریق تنظیم فشار آب خروجی دستگاه واترجت، می‌توان به بهترین شکل با رسوبات، جرم‌ها و درجه سختی مختلف آنها مقابله کرد و بهترین عملکرد را انتخاب کرد.
  5. دسترسی به بخش‌های دشوار لوله: با تنوع نازل‌ها و لنس‌ها، این روش امکان نظافت بخش‌هایی از لوله که به طور معمول در دسترس کاربر نیستند را به راحتی فراهم می‌کند.

به این ترتیب، استفاده از دستگاه شوینده فشار قوی در فرآیند شستشوی لوله‌های فاضلاب بهبود‌های مهمی را در عملکرد و کارایی این فرآیند ایجاد می‌کند.

author-avatar

درباره فن توسعه منیب

امروزه در صنایع مختلف، نظافت معنایی فراتر از تمیزی ظاهری یافته و بطور مستقیم بازدهی خطوط تولید را تحت تاثیر قرارداده است. وجود برخی آلودگی ها نه تنها بازدهی خطوط تولید را کاهش میدهد، بلکه موجب توقف خطوط تولید شده و هزینه های بسیار سنگینی را به صنعتگران تحمیل مینماید. شرکت منیب با در اختیار داشتن نمایندگی انحصاری از بهترین شرکت‌های اروپایی نظیر فالش آلمان (falch)، ترانسفراویل ایتالیا (transfer oil)، سالوتک آلمان (derc salotech) و …، محصولات تراز اول جهانی در حوزه نظافت صنعتی و واترجت فوق فشار قوی را به صنعتگران ایرانی عرضه مینماید. همچنین این شرکت با داشتن نیروهای فنی آموزش دیده در اروپا و ناوگان مجهز و به روز اجاره، دارای آمادگی کامل برای ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات به صنعتگران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *